Medarbejdere på Teater Grob

Medarbejdere

Kunstnerisk leder Per Scheel-Krüger per@grob.dk
Henvendelser vedr. gæstespil, co-produktioner og CPH STAGE skal ske til Per

Administrativ leder/producent Maja Ries maja@grob.dk

PR- & kommunikationschef Mikkel Skov Petersen mikkel@grob.dk

Billetchef og årskortansvarlig Ida Greiff ida@grob.dk (BARSEL) og
Ida Maria Forster Kristensen idamaria@grob.dk / billet@grob.dk

Produktionsleder Gitte Knudsen gitte@grob.dk

Dramaturg og international producer Jesper Pedersen jesper@grob.dk

Assisterende producent Mie Kanø mie@grob.dk

GROW-koordinator Sidsel Dalager grob.grow@gmail.com

Skolekonsulent/dramapædagog PROLOG Freja Rault-Lykkeberg freja@grob.dk

Bogholder Susanna C. Iversen susanna@grob.dk

Forhuspersonale Jonathan Heegaard, Mia Bech Sørensen, Amanda Mogensen Obitz, Sidsel Benzin Dalager, Signe Moore, Noamynte Miamerie Sonne, Agnete Henneberg, Nicolai Perrild, Ida Marie Berndt, Karla Borup Jonsen

Bestyrelse Martin H.-H. Bender (formand), Nicole Maria Langkilde, Jørgen Ramskov, Morten Westergaard, Lars L. Nielsen

Næste forestillinger på GROB