Medarbejdere

Daglig leder (konstitueret) Maja Ries  maja@grob.dk

PR- og kommunikationschef Mikkel Skov Petersen  mikkel@grob.dk

Publikums- og billetchef Ida Maria Forster Kristensen  idamaria@grob.dk / billet@grob.dk

Teknik- og produktionschef Gitte Knudsen  gitte@grob.dk

Dramaturg og international producer (associate director) Jesper Pedersen  jesper@grob.dk

Assisterende producent Mie Kanø  mie@grob.dk

Grows kreative producent Mie Kanø  grow@grob.dk

Skolekonsulent, dramapædagog og kunstnerisk leder af Prolog
Freja Rault-Lykkeberg  freja@grob.dk

Bogholder Susanna C. Iversen  susanna@grob.dk

Forhuspersonale Agnete Henneberg, Aksel Friis Larsen, Amanda Mogensen Obitz, Barbara Rousset, Ida Marie Berndt, Karla Borup Jonsen, Siw Ulrikke Maibom, Tanja Møller Jensen. 

Bestyrelse Martin H.-H. Bender (formand), Nicole Maria Langkilde, Jørgen Ramskov, Morten Westergaard, Lars L. Nielsen, Nastja Arcel

Næste forestillinger på GROB

  • SER DU MIG

    Læs mere
  • Frontløberne

    Læs mere
  • Jeg tror, jeg elsker Wonder Woman

    Læs mere