Medarbejdere på Teater Grob

Medarbejdere

Kunstnerisk leder Per Scheel-Krüger  per@grob.dk
Henvendelser vedr. gæstespil, co-produktioner og CPH STAGE skal ske til Per

Administrativ leder/producent Maja Ries  maja@grob.dk

PR- og kommunikationschef Mikkel Skov Petersen  mikkel@grob.dk

Publikums- og billetchef Ida Maria Forster Kristensen  idamaria@grob.dk / billet@grob.dk

Produktionsleder Gitte Knudsen  gitte@grob.dk

Dramaturg og international producer (associate director) Jesper Pedersen  jesper@grob.dk

Assisterende producent Mie Kanø  mie@grob.dk

Grows kreative producent Mie Kanø  grow@grob.dk

Skolekonsulent, dramapædagog og kunstnerisk leder af Prolog
Freja Rault-Lykkeberg  freja@grob.dk

Bogholder Susanna C. Iversen  susanna@grob.dk

Forhuspersonale Mia Bech Sørensen, Amanda Mogensen Obitz, Agnete Henneberg, Ida Marie Berndt, Karla Borup Jonsen, Tanja Møller Jensen, Siw Ulrikke Maibom, Aksel Friis, Barbara Rousset

Bestyrelse Martin H.-H. Bender (formand), Nicole Maria Langkilde, Jørgen Ramskov, Morten Westergaard, Lars L. Nielsen, Nastja Arcel

Næste forestillinger på GROB